CYPR - ŚLADAMI WCZESNEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA

CYPR - ŚLADAMI WCZESNEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA (9dni)

13 – 21.09.2022

 

1 dzień: WARSZAWA – LARNAKA – LIMASSOL/LARNAKA

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie. Wylot do Larnaki (z przesiadką w Wiedniu). Przylot na miejsce. Transfer do hotelu w Limassol/Larnace. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: LIMASSOL/LARNAKA - CURIUM - OMODOS

Śniadanie. Wyjazd do centrum Limassol i zwiedzanie starej części miasta. Przejazd do Curium - starożytnego miasta założonego przez Greków. Zwiedzanie teatru i łaźni rzymskich, Mozaiki z V w., Bazylika z Baptysterium z V w., Dom Eustoliosa. Przejazd do Omodos. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża z XVIII w. Wizyta w winiarni połączony z degustacją win. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: STAVROVOUNI - NIKOZJA

Śniadanie. Zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża w Stavrovouni (kobiety nie mogą wejść do środka), klasztor św. Tekli. Przejazd do Nikozji. Zwiedzanie Katedry Św. Jana, Muzeum Bizantyjskiego z ikonami z VIII-XVIII w. Muzeum Archeologiczne. Spacer do linii demarkacyjnej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: LEFKARA – LARNAKA

Śniadanie. Przejazd do Lefakry znanej z rzemiosła, rzeźb wykonanych ręcznie i architektury. Przejazd do Larnaki: zwiedzanie kościoła z X wieku i grobu Św. Łazarza. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: GÓRY TROODOS – KYKKOS

Śniadanie. Przejazd w Góry Troodos. Zwiedzanie Bizantyjskich kościołów wpisanych na listę UNESCO: Panagia tou Araka, Lagoudera z XII wieku, Agios Nikolaos tis Stegis z XI – XVII w. Zwiedzanie Klasztoru w Kykko z XII w., gdzie znajduje się ikona Najświętszej Marii Panny pędzla Św. Łukasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: SALAMINA* – FAMAGUSTA*

Śniadanie. Przejazd do biblijnego miasta Salaminy: kościół św. Barnaby, ruiny Salaminy starożytnej stolicy Cypru. Przejazd do Famagusty: mury weneckie, kościół św. Mikołaja, ruiny kościoła św. Jerzego, kościół świętych Piotra i Pawła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

7 dzień: PETRA TOU ROMIOU - PAPHOS

Śniadanie. Zwiedzanie miejsca narodzin Afrodyty - Petra tou Romiou. Agia Paraskevi - bizantyjski kościół z XI w. Przejazd do Pafos. Zwiedzanie ruin wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Odeon, Mozaiki w Domu Dionizosa. Po południu wizyta w Klasztorze Św. Neofity z freskami z XII – XV w.. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: LIMASSOL/LARNAKA

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień: LIMASSOL/LARNAKA – WARSZAWA

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (z przesiadką w Wiedniu). Lądowanie na lotnisku Warszawa Okęcie.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANOM.

* przejazd na tereny Cypru okupowane przez Turcję (m.in. Salamina i Famagusta) jest zależny od bieżącej sytuacji, może się on również wiązać z koniecznością wykonania dodatkowych testów w kierunku covid-19

 

Cena zawiera: przelot samolotem (z przesiadkaą); opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 8 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2, 3- osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.); podatek Vat.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu - 70 EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego (950 PLN); wydatków osobistych, napojów i posiłków na pokładzie samolotu;

 

Planowany rozkład lotów: 

wylot z warszawy wtorek 13 .IX.2922 r.  g. 8.25, przesiadka w Wiedniu  na miejscu g. 16.35

powrót 21.IX.2022 r. Warszawa g. 14.15

Koszt : przy 32 osobach 4850 zł. + 70 euro + dojazd i powrót do warszawy

           przy 37 osobach 4690 zł. + 70- euro  + dojazd i powrót do warszawy

Spotkanie wszystkich zgłoszonych i chętnych niedziela 27 marca g. 18.30 – salka k. biura parafialnego

Zgłoszenia wszystkich chętnych z wpłatą 500 zł. w biurze parafialnym parafii p.w. Ducha Św. 

 

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów, jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1