Ogłoszenia Parafialne na Ur. Trójcy Przenajświętszej „A” - 31 V 2026 r.

1. W najbliższy czwartek 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi

    Chrystusa - Boże Ciało. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego

    miasta rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 11:00 w kościele pw.

    św. Antoniego, a zakończy się przy Konkatedrze. Msze Świete w tym dniu w naszym

    kościele będą o godz. 7:30, 9:00 i 17:30. Na zakończenie wieczornej Mszy Świętej o godz.

    17:30 będzie procesja eucharystyczna wokoło naszego kościoła.

 

2. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą na zakończenie wieczornych Mszy

    Świętych. Panów prosimy o podjęcie niesienia baldachimu, dziewczynki zachęcamy

    do sypania kwiatków w czasie procesji eucharystycznych, dzieci Pierwszokomunijne

    prosimy o udział w oktawie Bożego Ciała, dzieci te uczestniczą w strojach komunijnych.

 

3. Dzieci klas IV swoją pierwszą rocznicę Komunii Świetej będą przeżywały tradycyjnie

    w oktawie Bożego Ciała we wtorek 9 czerwca w czasie wieczornej Mszy Świętej.

 

4. Specjalna Msza Święta dla chorych i starszych osób z udzieleniem Sakramentu

    Namaszczenia Chorych w naszym kościele będzie w oktawie Bożego Ciała, we wtorek

    9 czerwca o godz. 10:00.

 

5. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota czerwca.

    Okazja do Sakramentu Pokuty jest zawsze przed każdą Mszą Świętą, a dodatkowo

    w I piątek od 17:00 do 18:00. W piątek po wieczornej Mszy Świętej będzie spotkanie

    młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

6. W sobotę 6 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Pierwszosobotnie z okazją

    do Sakramentu Pokuty i modlitwę różańcową od 20:00 do 21:00.

 

7. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane na zakończenie wieczornych Mszy Świętych.

 

8. Chorych i starsze osoby ze spowiedzią i Komunią Świętą odwiedzimy w domach

    w sobotę 13 czerwca. Będą to już przedwakacyjne odwiedziny chorych w domach.

    Można te osoby zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

9. Ks. Biskup Damian udzielił całej diecezji dyspensy od dnia postnego na piątek

    po Bożym Ciele. Korzystający z tej dyspensy powinni pamiętać o modlitwie związanej

    z dyspensą oraz o pomocy potrzebującym.

 

10. Jest nowy numer dwutygodnika diecezjalnego „Opiekun". 

      Zachęcamy do nabycia i lektury.

 

Proboszcz Ks. Maciej Wyzujak


Transmisja na żywo z Mszy Świętych w każdą niedzielę o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.

    Transmisje dostępne na naszym kanale YouTube: Parafia pw. Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp

 

    Transmisje na żywo z większych uroczystości i wydarzeń parafialnych dostępne na naszym kanale.