Chór parafialny

    

     Chór p.w. Św. Franciszka z Asyżu działający przy Parafii p.w. Ducha Św. w Ostrowie Wlkp. powstał w marcu 2000 roku. Swoją działalność rozpoczął już po kilku miesiącach istnienia, uczestnicząc w uroczystościach parafialnych. Mimo swej małej ilości członków bierze czynny udział w życiu muzycznym Diecezji, Parafii, miasta Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Wielokrotnie uczestniczył w Koncercie Kolęd organizowanym przez Związek Chórów Kościelnych Diecezji Kaliskiej.

     W  roku 2002 nasz chór parafialny wziął udział w  Przeglądzie Chórów Kościelnych Ostrowa Wielkopolskiego organizowanym przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski.

W maju ubiegłego roku, z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, chór brał udział w organizowanym przez dyrygenta Radosława Grzelaka „Koncercie Uwielbienia”, którego gościem honorowym był Leopold Twardowski - twórca Hymnu „Gdzie Chrzest, tam nadzieja”.

     Dzięki dotacji z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego Chór p.w. Św. Franciszka z Asyżu kilkakrotnie organizował swoje koncerty, na które serdecznie zaprasza.

Aktualnym prezesem chóru jest p. Jadwiga Cieluch; skarbnikiem p. Bernardyna Korzepa, sekretarzem p. Natalia Foltyniewicz - Rataj,  a założycielem i dyrygentem Radosław Grzelak.

     Obecnie chór przygotowywuje się do XII Ogólnopolskiego Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej SZEMUD 2018, który odbędzie się 17 marca 2018 roku.