Wspólnota Dorosłych

W 2010 roku w czasie Wielkiego Postu  odbyły się w naszej Parafii Ducha Świętego Rekolekcje Ewangelizacyjne, których owocem było powstanie kilku Wspólnot  m.in. Wspólnoty Dorosłych.

Nasza Wspólnota liczy średnio 15 osób w różnym wieku. Są wśród nas osoby studiujące, pracujące, będące na emeryturze, mające rodziny, samotne. Pierwszym opiekunem wspólnoty był ks. Krzysztof Lipiński, a od 2011 roku ks. Adam Kraska.

Spotykamy się co 2 tygodnie we wtorek. Spotkanie zaczynamy od luźnej rozmowy przy kawie i herbacie o tym jak spędziliśmy czas, co się u nas zmieniło od ostatniego spotkania. Po tej krótkiej rozmowie, która trwa średnio 30 minut przechodzimy do Modlitwy, która z kolei jest podzielona na dwie 30 minutowe części. Pierwsza część jest prowadzona przez Księdza lub osobę animującą, druga część Modlitwy to dzielenie się Słowem Bożym.

Wspólnota Dorosłych Parafii Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim to Dar Boży dla nas. Każdy z nas zapewne czuje, że czas spędzony na tych spotkaniach owocuje w codziennym życiu podczas zwykłych czynności. Uczymy się siebie, dzielimy sie swoimi radościami i smutkami, ogarniamy nasze intencje Modlitwą, której każdy z nas tak bardzo potrzebuje.

Jesteśmy wdzięczni Dobremu Bogu za ten czas spotkań Wspólnotowych, podczas których ubogacamy się wzajemnie dobrym słowem, życzliwością i co najważniejsze Modlitwą.

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszej Wspólnoty serdecznie zapraszamy na poniedziałkowe spotkania.

Bogu niech będą dzięki !!!